2017 US Open Cup qualifying schedule, results

  • 0
  • September 19, 2016

Click on the scores below for match reports
All Times Eastern

Twitter (#USOC2017) | Facebook | InstagramFlickr | Reddit

QUALIFYING ROUND 1 AWAY TEAM TIME (ET) HOME TEAM VENUE
Sept. 10 Brick Lions FC (NJ) 5:2 Vereinigung Erzebirge (EAST PA) Vereinigung Erzebirge – Warminster, PA
Sept. 10 Dulles Sportsplex Aegean Hawks FC (MD) 1:3 (AET) Christos FC (MD) Troy Park – Elkridge, MD
Sept. 10 Salone FC (EAST PA) 1:2 West Chester United (EAST PA) WCU Turf Field – West Chester, PA
Sept. 10 NY Pancyprian Freedoms (EAST NY) 2:3 (AET) Lansdowne Bhoys (EAST NY) Tibbetts Brooke Park – Yonkers, NY
Sept. 11 GPS Omens (MA) 4:2 Southie FC (MA) Madison Park – Roxbury Crossing, MA
Sept. 11 Rising Stars FC (EAST PA) 1:5 Junior Lone Star (EAST PA) YSC Sports Field – Wayne, PA
Sept. 17 Moreno Valley FC (SOUTH CA) 5:1 HD Rush FC (SOUTH CA) University Prep School – Victorville, CA
Sept. 17 Colorado Rovers (CO) 0:2 Harpo’s FC (CO) Dick’s Sporting Goods Park (Field 19) – Commerce City, CO
Sept. 17 Valley United (SOUTH CA) 1:3 SFV Scorpions FC (SOUTH CA) Heritage Christian School – North Hilla, CA
Sept. 17 Del Rey City SC (SOUTH CA) 2:3 FC Hasental (SOUTH CA) Del Sol Stadium – Oxnard, CA
Sept. 17 Celtics Cowboys Premier (SOUTH TX) 0:7 North Texas Rayados (NORTH TX) Premier Park – Balch Springs, TX
Sept. 17 Azteca FC (CO) 3:1 FC Denver (CO) Aurora Sports Park – Aurora, CO
Sept. 17 Orange County FC (SOUTH CA) 0:3 La Maquina (SOUTH CA) Rancho Jurupa Regional Park – Jurupa Valley, CA
Sept. 17 Avalanche USA FC (SOUTH CA) 2:3 Inland Empire FC (SOUTH CA) Colton High School – Colton, CA
Sept. 17 OC Crew SC (SOUTH CA) 1:2 Ozzy’s Laguna FC (SOUTH CA) Santa Ana Stadium – Santa Ana, CA
Sept. 18 Davis Legacy (NORTH CA) 1:2 El Farolito (NORTH CA) Boxer Stadium – San Francisco, CA
Sept. 18 Outbreak FC (SOUTH CA) 5:0 Buena Park FC (SOUTH CA) John F. Kennedy High School – LaPalma, CA
Sept. 18 Red Force FC (FL) 3:0 (60′) Miami Nacional SC (FL) Lauderhill Sports Complex – Lauderhill, FL
Sept. 18 FC Boulder (CO) 0:3 Colorado Rush (CO) Addenbrooke Soccer Complex – Lakewood, CO
Sept. 18 Ann Arbor FC (MI) 1:3 Oakland County FC (MI) Stoney Creek High School – Rochester Hills, MI
Sept. 18 Los Angeles Wolves (SOUTH CA) 4:1 Real Sociedad Royals (SOUTH CA) St. John Bosco Stadium – Bellflower, CA
Sept. 18 AC Brea Steaua (SOUTH CA) 0:11 Strikers FC South Coast (SOUTH CA) Lake Forest Sports Park – Lake Forest, CA
Sept. 18 La Habra City FC (SOUTH CA) 0:5 Santa Ana Winds FC (SOUTH CA) Colton High School Stadium – Colton, CA
Sept. 18 Chula Vista FC (SOUTH CA) 5:1 Frontera United (AZ) Desert Sun Stadium – Yuma, AZ
N/A Newtown Pride FC (CT) W:L (FORFEIT) Newport FC (RI) N/A
N/A Hurricane FC (FL) W:L (FORFEIT) Miami Dade FC (FL) N/A
N/A FC Motown (NJ) W:L (FORFEIT) NY Greek American SC (EAST NY) N/A
N/A Anahuac FC (NV) W:L (FORFEIT) Las Vegas Highrollers SC (NV) N/A
QUALIFYING ROUND 2 AWAY TEAM TIME (ET) HOME TEAM VENUE 
Oct. 16 West Chester United (EAST PA) 0:1 Christos FC (MD) Troy Park – Elkridge, MD
Oct. 16 GPS Omens (MA) 3:1 Newtown Pride SC (CT) Newtown High School – Newtown, CT
Oct. 16 Aromas Cafe FC (DC/VA) 1:3 Tartan Devils Oak Avalon (WEST PA) Rooney Field – Pittsburgh, PA
Oct. 16 Lansdowne Bhoys FC (EAST NY) 2:3 FC Motown (NJ) Torpey Athletic Complex – Bridgewater, NJ
Oct. 22 Oakland County FC (MI) 1:2 (AET) Minneapolis City SC (MN) National Sports Center – Blaine, MN
Oct. 22 Azteca FC (CO) 2:1 Harpo’s FC (CO) Dick’s Sporting Goods Park (Field 8) – Commerce City, CO
Oct. 22 Junior Lone Star (EAST PA) 3:2 Brick Lions FC (NJ) Pinewood Park – Brick, NJ
Oct. 22 Boca Raton FC (FL) 4:1 Hurricane FC (FL) Caloosa Park Field 3 – Boynton Beach, FL
Oct. 22 CD Motagua of New Orleans (LA) 0:2 North Texas Rayados (NORTH TX) Premier Park – Balch Springs, TX
Oct. 22 Ozzy’s Laguna FC (SOUTH CA) 0:6 Moreno Valley FC (SOUTH CA) Moreno Valley Community Park – Moreno Valley, CA
Oct. 22 Colorado Rush (CO) 4:0 IPS/Marathon Taverna (OR) Delta Park – Portland, OR
Oct. 22 Chula Vista FC (SOUTH CA) 4:1 FC Hasental (SOUTH CA) Chaminade College Prep – Canoga Park, CA
Oct. 23 Red Force FC (FL) 3:2 (AET) Uruguay Kendall FC (FL) Tropical Park Stadium – Miami, FL
Oct. 23 Outbreak FC (SOUTH CA) 2:1 SFV Scorpions SC (SOUTH CA) College of the Canyon – Santa Clarita, CA
Oct. 23 El Farolito (NORTH CA) 2:1 Strikers FC South Coast (SOUTH CA) Lake Forest Sports Park (Field A) – Lake Forest, CA
Oct. 23 MF 10 (NV) 0:2 (45′) FC Anahuac (NV) Las Vegas Sportspark – Las Vegas, NV
Oct. 30 Santa Ana Winds FC (SOUTH CA) 0:3 La Maquina (SOUTH CA) Orange County Great Park (Field 1) – Irvine, CA
Nov. 13 Los Angeles Wolves (SOUTH CA) 9:2 Inland Empire FC (SOUTH CA) Rancho Jurupa Regional Park – Jurupa Valley, CA
QUALIFYING ROUND 3 AWAY TEAM TIME HOME TEAM  VENUE
Mar. 11-12, 2017