2018 Lamar Hunt US Open Cup schedule, results

Posted by | April 4, 2018

Click on the scores below for match reports
All Times Eastern / All future dates subject to change

Twitter (#USOC2018) | Facebook | InstagramFlickr | Reddit

PLAY-IN ROUND HOME TEAM TIME AWAY TEAM VENUE
May 6 FC Miami City (PDL) 7:00 Miami FC 2 (NPSL) Tropical Park Stadium – Miami, FL
May 6 Jacksonville Armada FC (NPSL) 7:00 The Villages SC (PDL) Southern Oak Stadium (Jacksonville Univ.) – Jacksonville, FL
May 6 Brooklyn Italians FC (NPSL) 8:00 New York Cosmos B (NPSL) Long Island University Athletic Complex – Brooklyn, NY
ROUND 1 HOME TEAM TIME AWAY TEAM VENUE
May 8 Portland Timbers U23s (PDL) 10:00 Kitsap SC Pumas (NPSL) McCulloch Stadium – Salem, OR
May 9 AFC Ann Arbor (NPSL) 6:00 Ocean City Nor’easters (PDL) Scicluna Field (Eastern Michigan Univ.) – Ypsilanti, MI
May 9 Western Mass Pioneers (PDL) 7:00 Elm City Express (NPSL) Lusitano Stadium – Ludlow, MA
May 9 FC Motown (NPSL) 7:00 New York Red Bulls U23s (PDL) Ranger Stadium (Drew Univ.) – Madison, NJ
May 9 Reading United AC (PDL) 7:00 Christos FC (USASA) Alvernia University Stadium – Reading, PA
May 9 Erie Commodores FC (NPSL) 7:00 Rochester River Dogz (USASA) Gannon Univ. Field – Erie, PA
May 9 SIMA Aguilas (PDL) 7:00 The Villages/Jacksonville winner Montverde Academy – Montverde, FL
May 9 Charlotte Eagles (PDL) 7:00 Inter Nashville FC (NPSL) Mecklenburg Co. Sportsplex – Matthews, NC
May 9 Myrtle Beach Mutiny (PDL) 7:10 South Georgia Tormenta FC (PDL) North Myrtle Beach Sports Park (Field 6) – Little River, SC
May 9 Seacoast United Phantoms (PDL) 7:30 Kendall Wanderers (USASA) Seacoast United Sports Park – Amesbury, MA
May 9 Detroit City FC (NPSL) 7:30 Michigan Bucks (PDL) Keyworth Stadium – Hamtramck, MI
May 9 Miami United FC (NPSL) 7:30 FC Kendall (USASA) Ted Hendricks Stadium – Hialeah, FL
May 9 NY Cosmos B/Brooklyn winner TBA Lansdowne Bhoys FC (USASA) Venue TBA
May 9 Long Island Rough Riders (PDL) 8:00 Kingston Stockade FC (NPSL) John Burns Park – Massapequa, NY
May 9 New Orleans Jesters (NPSL) 8:00 Mississippi Brilla (PDL) Pan American Stadium – New Orleans, LA
May 9 FC Wichita (NPSL) 8:00 OKC Energy U23s (PDL) Adair-Austin Stadium (Friends Univ.) – Wichita, KS
May 9 Duluth FC (NPSL) 8:00 Dakota Fusion FC (NPSL) Public Schools Stadium – Duluth, MN
May 9 Red Force FC (USASA) 8:30 FC Miami / Miami FC winner Tropical Park Stadium – Miami, FL
May 9 Midland-Odessa FC (NPSL) 8:30 Lakeland Tropics (PDL) Grande Communications Stadium – Midland, TX
May 9 NTX Rayados (USASA) 8:30 Fort Worth Vaqueros (NPSL) Richland Comm. College (Field 10) – Dallas, TX
May 9 CD Aguiluchos USA (NPSL) 9:00 San Francisco City FC (PDL) Raimondi Park – Oakland, CA
May 9 FC Denver (USSSA) 9:15 Azteca FC (USSSA) Five Star Stadium – Thornton, CO
May 9 FC Golden State Force (PDL) 10:00 LA Wolves FC (USASA) Rio Hondo College – Whittier, CA
 May 9 Orange County FC (NPSL) 10:00 Santa Ana Winds FC (USASA) Orange County Great Park (Championship Stadium) – Irvine, CA
May 9 FC Arizona (NPSL) 10:00 Sporting AZ FC (USASA) John Riggs Stadium – Mesa, AZ
May 9 FC Tucson (PDL) 10:30 La Maquina FC (USASA) Kino North Stadium – Tucson, AZ
ROUND 2 AWAY TEAM TIME HOME TEAM VENUE 
May 16 Brooklyn/Cosmos B/Bhoys winner AT North Carolina FC (USL) Sahlen’s Stadium at WakeMed Park – Cary, NC
May 16 AFC Ann Arbor/Ocean City winner AT Charlotte Independence (USL) Mecklenburg County Sportsplex – Matthews, NC
May 16 Pittsburgh Riverhounds (USL) AT Erie/Rochester winner Site TBD
May 16 Richmond Kickers at Reading United OR Christos FC at Richmond Kickers Site TBD
May 16 Louisville City at Kingston Stockade OR Long Island at Louisville City Site TBD
May 16 Myrtle Beach/South Georgia winner AT Charleston Battery (USL) MUSC Health Stadium – Charleston, SC
May 16 Penn FC (USL) AT FC Motown/NY Red Bulls U-23s winner Site TBD
May 16 Seacoast/Kendall winner at Western Mass OR Elm City at Seacoast OR Kendall vs. Elm City Site TBD
May 16 TB Rowdies at SIMA or Jacksonville winner OR The Villages SC at TB Rowdies Site TBD
May 16 Miami Utd at Miami FC 2 OR FC Miami City at Miami Utd OR Miami Utd at Red Force OR FC Kendall vs. FC Miami City Site TBD
May 16 Detroit City FC/Michigan Bucks winner AT FC Cincinnati (USL) Gettler Stadium – Cincinnati, OH
May 16 Indy Eleven (USL) AT New Orleans/Mississippi winner Site TBD
May 16 FC Wichita/OKC Energy U23s winner AT Tulsa Roughnecks (USL) Hurricane Soccer & Track Stadium – Tulsa, OK
May 16 Duluth FC / Dakota Fusion winner AT Saint Louis FC (USL) Site TBD
May 16 Charlotte/Inter Nashville winner AT Nashville SC (USL) Vanderbilt Soccer Lacrosse Complex – Nashville, TN
May 16 NTX Rayados/Ft. Worth winner AT Oklahoma City Energy (USL) Site TBD
May 16 San Antonio FC at Midland-Odessa FC OR Lakeland Tropics at San Antonio FC Site TBD
May 16 FC Denver / Azteca FC winner AT Colorado Springs Switchbacks FC (USL) Weidner Field – Colorado Springs, CO
May 16 Phoenix Rising (USL) AT FC Arizona / Sporting AZ winner Site TBD
May 16 Orange County FC/Santa Ana winner AT Fresno FC (USL) Chukchansi Park – Fresno, CA
May 16 FC Golden State/LA Wolves winner AT Orange County SC (USL) Orange County Great Park (Championship Stadium) – Irvine, CA
May 16 Reno 1868 at Kitsap SC Pumas OR Portland Timbers U23s at Reno 1868 Site TBD
May 16 CD Aguiluchos/San Fran City winner AT Sacramento Republic (USL) American River College – Sacramento, CA
May 16 FC Tucson/La Maquina winner AT Las Vegas Lights FC (USL) Peter Johann Soccer Field – Las Vegas, NV
ROUND 3 AWAY TEAM TIME HOME TEAM  VENUE
Scheduled: May 23
ROUND 4 Draw: May 24 AWAY TEAM SCORE HOME TEAM  VENUE
Scheduled: June 6
ROUND 5 (RD of 16)
Draw: June 7
AWAY TEAM SCORE HOME TEAM VENUE
Scheduled: June 20
QUARTERFINALS AWAY TEAM SCORE HOME TEAM VENUE
Scheduled: July 18
SEMIFINALS AWAY TEAM SCORE HOME TEAM VENUE
Scheduled: August 8
FINAL AWAY TEAM SCORE HOME TEAM VENUE
Scheduled: Sept. 26